KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11672405
nr 1167 2405
Édouard Chimot
(1880-1959), Frankrike
Etsningar, 2 st. Erotiska motiv, signerade Chimot, 23x17,5 resp. 18x13,5
Kondition: Ett glas skadat
Édouard Chimot, fransk bildkonstnär född 1880, död 1959.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 mars 2018
kl 20:09:25
4/3 19:31:14
Édouard Chimot
Läs mer om Édouard Chimot